Jeśli widzisz ten napis to znaczy, że nie posiadasz zainstalowanego pluginu Adobe Flash lub jest on blokowany przez Twoją przeglądarkę
  
 
 

Aktualności


16 kwietnia
2014

Życzenia Posła Stanisława Kalemby na zbliżające się Święta Wielkanocne.

Kliknij, aby odczytać treść życzeń Posła Stanisława Kalemby.
 


28 marca
2014

Podziękowanie dla Stanisława Kalemby od Rady Gospodarki Żywnościowej.

Poseł Stanisław Kalemba otrzymał podziękowanie od Rady Gospodarki Żywnościowej za współpracę w czasie pełnienia funkcji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 


28 marca
2014

Pismo Posła na Sejm RP Stanisława Kalemby skierowane do członków PSL woj. Wielkopolskiego.

W związku z zakończeniem mojej pracy na stanowisku Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi chciałbym serdecznie podziękować za współpracę, która jest podstawą jakichkolwiek działań, a szczególnie na niwie politycznej i społecznej.
 


18 marca
2014

Podziękowanie dla Stanisława Kalemby od Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa.

Poseł Stanisław Kalemba otrzymał podziękowanie od Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa za współpracę w czasie pełnienia funkcji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 


17 marca
2014

Podziękowanie dla Stanisława Kalemby od Polskiego Związku Ogrodniczego.

Poseł Stanisław Kalemba otrzymał podziękowanie od Polskiego Związku Ogrodniczego za współpracę w czasie pełnienia funkcji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 


17 marca
2014

Komunikat prasowy Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wielkopolsce dotyczący rezygnacji ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisława Kalemby.

W dniu 16 marca 2014 roku w Poznaniu odbyło się posiedzenie Prezydium ZW PSL, na którym przedstawiono informację oraz okoliczności złożenia rezygnacji ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kol. Stanisława Kalemby, Prezesa Honorowego ZW PSL w Wielkopolsce.
 


17 marca
2014

Podziękowania Prezydenta RP i Premiera RP dla Stanisława Kalemby z okazji zakończenia misji na stanowisku Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Prezydent RP podkreślił, że Minister Stanisław Kalemba może mieć poczucie satysfakcji i dumy z faktu uczestniczenia w wielkim procesie przebudowy wsi polskiej i budowania jej przyszłości.
 


17 marca
2014

Podziękowanie Stanisława Kalemby w związku z zakończeniem pracy na stanowisku Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dziękuję wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w rozwiązywaniu trudnych rolniczych problemów, za otwartość, rzetelną pracę, a także za profesjonalizm w wykonywaniu zadań. Dziękuję również za życzliwość, której doświadczyłem w codziennej pracy z Państwem. Życzę dalszej wytrwałości w pracy zawodowej oraz pomyślności i spokoju w życiu osobistym i rodzinnym.
 


17 marca
2014

Podziękowanie Stowarzyszenia Eksporterów Polskich dla Stanisława Kalemby za współpracę w związku z zakończeniem pracy na stanowisku Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W imieniu stowarzyszenia podziękowanie złożył Prezes Zarządu Mieczysław Twaróg. "W związku z zakończeniem misji na stanowisku Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi mam zaszczyt i wielką przyjemność złożyć Panu Ministrowi najserdeczniejsze podziękowanie za owocne wypełnianie obowiązków państwowych i rządowych. Jednocześnie składam Panu Ministrowi bardzo serdeczne podziękowanie za efektywny wkład pracy na rzecz rolnictwa polskiego stanowiącego silne ogniwo wzrostu eksportu jako istotnej dźwigni rozwoju gospodarki polskiej [...]"
 


13 marca
2014

Oświadczenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisława Kalemby.

"Chciałem poinformować opinię publiczną o złożeniu na ręce Pana Premiera Donalda Tuska rezygnacji ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi".
 


7 marca
2014

Jubileuszowe XX Targi AGROTECH 2014 w Kielcach z udziałem Ministra Stanisława Kalemby.

Targi te pokazują, że sektor rolno – spożywczy jest kluczowym dla Polski. Świadczy o tym ilość firm prezentująca tu swoje maszyny - powiedział dziś, zwiedzając targowe ekspozycje, minister Stanisław Kalemba i dodał, że są one pomocne przy wyborze maszyn, urządzeń, technologii i środków produkcji we współczesnym gospodarstwie rolnym.
 


6 marca
2014

Po rozmowie Stanisława Kalemby w Brukseli - będą rekompensaty dla producentów trzody chlewnej.

W związku z trudną sytuacją w sektorze wieprzowiny z powodu wykrycia 2 przypadków wirusa ASF u dzików przy granicy z Białorusią Minister Stanisław Kalemba poprosił komisarza ds. rolnych o pilne spotkanie w sprawie podjęcia odpowiednich działań.
 


1 marca
2014

Spotkanie Ministra Stanisława Kalemby z przedstawicielami rolników i zakładów przetwórczych ze strefy buforowej.

Spotkanie poświęcone było działaniom dotyczącym łagodzenia skutków wykrycia 2 przypadków występowania wirusa ASF u dzików na terenie Polski.
 


1 marca
2014

Spotkanie Ministra Stanisława Kalemby z hodowcami trzody chlewnej w Białej Podlaskiej.

Ponad 3 godziny trwało spotkanie ministra Stanisława Kalemby z grupą ok. 500. hodowców i producentów trzody chlewnej z powiatu bialskiego.Powodem piątkowej, popołudniowej wizyty ministra Kalemby w Białej Podlaskiej były działania podjęte w związku z wystąpieniem 2. przypadków ASF u dzików Polsce.
 


22 lutego
2014

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Stanisław Kalemba na pogrzebie śp. Jerzego Markowskiego znanego działacza Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Dnia 22 lutego 2014 roku odbył się pogrzeb śp. Jerzego Markowskiego – kierownika Oddziału Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Pile, działacza Polskiego Stronnictwa Ludowego, który zmarł nagle i nieoczekiwanie podczas wykonywania obowiązków służbowych w trakcie wygłaszanej prelekcji do szerokiego grona rolników uczestniczących w Forum rolniczym w Ujściu.
 


21 lutego
2014

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba zorganizował specjalne spotkanie w związku z wystąpieniem przypadków ASF.

Minister Stanisław Kalemba zwrócił uwagę na konieczność szerokiego informowania konsumentów o braku zagrożeń dla ich zdrowia z powodu ASF, gdyż wirus ten nie przenosi się na ludzi, a dotyczy on tylko dzików i świń. Szef resortu rolnictwa poinformował również o podejmowanych przez resort i podległe mu służby działaniach.
 


15 lutego
2014

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Poseł na Sejm RP Stanisław Kalemba wziął udział w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo – Wyborczym Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Zbąszyniu.

Wyjątkowości temu wydarzeniu dodaje fakt, że w tym roku przypada 135 rocznica powstania Kółka Rolniczego w Zbąszyniu. Ponadto długoletni prezes stojący na czele organizacji od 1988 roku, Maksymilian Michalczak, postanowił nie ubiegać się o kierowanie organizacją na kolejną kadencję i przekazać ster rolniczego związku, młodszemu pokoleniu.
 


13 lutego
2014

Minister Stanisław Kalemba: "Mamy bardzo dobre informacje na temat wyników eksportu naszych produktów rolno-spożywczych za rok ubiegły".

W eksporcie osiągnęliśmy poziom 19 miliardów 957 mln euro. To jeszcze więcej niż prognozowaliśmy wcześniej – podkreślił szef resortu rolnictwa.
 


06 lutego
2014

Minister Stanisław Kalemba na posiedzeniu Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi: "Osiągnęliśmy główne cele zakładane podczas negocjacji w sprawie zmian WPR".

Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Stanisława Kalemby dzisiejsze posiedzenie Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi poświęcone zostało projektowi Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 


05 lutego
2014

Minister Stanisław Kalemba gościem Salonu politycznego Trójki.

Minister Stanisław Kalemba udzielił wywiadu na temat m.in: rosyjskiego embargo na wieprzowinę oraz nowych przepisów dotyczących wędzenia.
 


01 lutego
2014

10. Międzynarodowa Konferencja Sadownicza w Kraśniku z udziałem Ministra Stanisława Kalemby.

Rolnictwo jest najlepiej i najefektywniej rozwijającą się dziedziną polskiej gospodarki, z dodatnim saldem w handlu zagranicznym na poziomie 5,5 mld euro – mówił minister podkreślając znaczenie unijnych funduszy i zachęcając do wykorzystywania kolejnych możliwości, jakie stwarza nowy budżet unijny na lata 2014-2020.
 


31 stycznia
2014

Minister Stanisław Kalemba wręczył nagrody laureatom konkursu pn. „Innowacyjny Młody Rolnik 2014”.

Podczas Europejskiego Dnia Młodego Rolnika Minister Kalemba powiedział, że spotkanie z młodzieżą to spotkanie z przyszłością polskiego i europejskiego rolnictwa.
 


30 stycznia
2014

Minister Stanisław Kalemba gościł w województwie lubuskim.

Wśród najważniejszych elementów wizyty znalazły się: zwiedzanie Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie oraz spotkania z rolnikami i winiarzami z regionu.
 


28 stycznia
2014

Premier Donald Tusk w Sejmie RP: "Ja mam do powiedzenia w sprawie ministra Kalemby dosłownie kilka zdań. Po pierwsze, jest bardzo dobrym ministrem rolnictwa i to przede wszystkim z punktu widzenia interesów polskich rolników".

Muszę powiedzieć, że minister Kalemba jest nadzwyczajnie skuteczny, bo nie tylko bardzo uparty, wtedy kiedy lojalnie występuje w interesie polskich rolników, ale także naprawdę uzbrojony w argumenty. Jest ministrem nadzwyczaj kompetentnym, co udowodnił m.in. w Brukseli.
 


24 stycznia
2014

Minister Stanisław Kalemba uczestnikiem konferencji Ministrów rolnictwa państw Partnerstwa Wschodniego w Kiszyniowie.

Spotkanie poświęcone było współpracy w ramach Partnerstwa Wschodniego na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich. W spotkaniu brało udział wielu Ministrów i Wiceministrów rolnictwa z państw członkowskich UE, w tym z Rumunii, Bułgarii, Polski, Czech, Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Litwy, Finlandii i Estonii. Ponadto obecni byli przedstawiciele FAO oraz Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Gospodarz spotkania, Minister rolnictwa Mołdawii V. Bumacov zaprosił do udziału w tym wydarzeniu Ministrów rolnictwa z pozostałych państw Partnerstwa Wschodniego: Gruzji, Białorusi, Armenii, Ukrainy, Azerbejdżanu.
 


20 stycznia
2014

Noworoczne spotkanie z Korpusem Dyplomatycznym do spraw rolnych, akredytowanym w Warszawie.

Minister Stanisław Kalemba witając przybyłych gości podkreśli, że miniony rok był dla Polski i polskiego rolnictwa dobrym czasem. – Na forum Unii Europejskiej został zawarty kompromis w sprawie perspektywy budżetowej na lata 2014-2020.
 


20 stycznia
2014

Powołanie nowych członków Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Minister wręczył akty powołania nowym członkom Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników IX kadencji, wybranym spośród kandydatów zgłoszonych przez związki zawodowe i organizacje rolnicze.
 


17 stycznia
2014

Minister Stanisław Kalemba gościł na Międzynarodowych Targach Grüne Woche w Berlinie.

W Berlinie rozpoczęły się jedne z największych na świecie targów żywności, rolnictwa i ogrodnictwa - Międzynarodowe Targi Grüne Woche. Polska uczestniczy w nich, po raz 28. To ważne dla nas wydarzenie wystawiennicze, ponieważ Republika Federalna Niemiec od lat jest, w branży rolno-spożywczej, naszym największym partnerem handlowym.
 


15 stycznia
2014

„Nie będzie zakazu wędzenia mięsa, wędlin” – poinformował szef resortu rolnictwa Stanisław Kalemba.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba oraz główny lekarz weterynarii Janusz Związek potwierdzili na dzisiejszej konferencji prasowej, że nie ma zakazu wędzenia w związku z wprowadzeniem od 1 września br. nowych norm dotyczących dopuszczalnych poziomów wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA) w środkach spożywczych.
 


13 stycznia
2014

Budżet na rolnictwo i polską wieś w latach 2014-2020 tematami konferencji prasowej Ministra Stanisława Kalemby.

Pod takim hasłem odbyła się dziś konferencja prasowa Ministra rolnictwa i rozwoju wsi Stanisława Kalemby. - Budżet na rolnictwo i polska wieś w nowej perspektywie finansowej lat 2014-2020 to wielkie osiągnięcie naszych wieloletnich negocjacji - powiedział Minister i podkreślił, że - pomimo zmniejszenia ogólnego budżetu Unii Europejskiej WPR o około 12%, to Polska na wieś i rolnictwo ma o około 8% więcej.
 


11 stycznia
2014

Noworoczno-opłatkowe spotkanie członków, sympatyków i przyjaciół wielkopolskiego PSL w Kaliszu.

Noworoczno – opłatkowe Spotkanie Wielkopolskiego PSL w Kaliszu było okazją do podsumowania minionego roku i zdradzenia planów na 12 najbliższych miesięcy. Ludowcy przyjęli też w swe grono nowych członków. Legitymacje i zielone koniczynki otrzymały 54 osoby. Wręczono też medal Wincentego Witosa i 3 medale Stanisława Mikołajczyka. Każde spotkanie PSL to też okazja do prezentacji zespołów, które kultywują wielkopolskie tradycje ludowe.
 


09 stycznia
2014

Spotkanie Ministra Stanisława Kalemby z nowym Ministrem rolnictwa Niemiec - Hansem-Peterem Friedrichem.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba odbył robocze spotkanie z nowym federalnym ministrem wyżywienia i rolnictwa Niemiec Hansem-Peterem Friedrichem. Dzisiejszy gość szefa polskiego resortu rolnictwa został powołany na to stanowisko 17 grudnia 2013 r.
 


23 grudnia
2013

Wspólna Polityka Rolna na lata 2014-2020 – formalnie przyjęta!

Ministrowie rolnictwa UE formalnie zatwierdzili pakiet reform Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2014-2020 - po 3 latach intensywnych dyskusji. Szef polskiego resortu rolnictwa Minister Stanisław Kalemba, obecny na posiedzeniu Rady Ministrów Rolnictwa i Rybołówstwa UE w dniu 16 grudnia 2013 r. podkreślił istotne znaczenie budżetu i ram prawnych dla rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich w Polsce.
 


20 grudnia
2013

Spotkanie opłatkowe w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Święta Bożego Narodzenia to rodzinne i jedne z najpiękniejszych w naszej tradycji świąt. Niech Słowo, które ciałem się stało cały czas będzie pośród nas. Niech darzy się nam wszystkim, by nikomu nie zabrakło energii i miłości czerpanej ze Żłóbka – powiedział do uczestników dzisiejszego spotkania Minister Kalemba i dodał, że jest to czas skłaniający podsumowaniom i refleksjom mijającego roku.
 


19 grudnia
2013

Spotkanie opłatkowe w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W Święta Narodzenia Pańskiego, gdy Bóg przychodzi zamieszkać między nami, weselmy się, radujmy!
 


12 grudnia
2013

Minister Stanisław Kalemba podczas konferencji prasowej: "W porównaniu z analogicznym okresem 2012 r. za 10 miesięcy bieżącego roku odnotowujemy znaczący wzrost wartości eksportu polskiej żywnośći".

O tym, że polska żywność cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem konsumentów w kraju i poza jego granicami mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Stanisław Kalemba.
 


12 grudnia
2013

Minister Stanisław Kalemba przyjął białoruską delegację ds. rolnictwa.

Minister Stanisław Kalemba spotkał się w środę z zastępcą Ministra rolnictwa i wyżywienia Republiki Białorusi Igorem Wiaczesławowiczem Bryłą, który przybył do Polski z białoruską delegacją, aby wziąć udział w odbywającym się 11-12 grudnia III posiedzeniu polsko-białoruskiej grupy roboczej ds. współpracy w dziedzinie rolnictwa.
 


10 grudnia
2013

Obchody 100. rocznicy urodzin twórcy polskiego sadownictwa - Profesora Szczepana Aleksandra Pieniążka.

Minister Stanisław Kalemba i Profesor Franciszek Adamicki uczestniczyli w Zamku Królewskim w konferencji prasowej zorganizowanej w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin twórcy polskiego sadownictwa – Profesora Szczepana Aleksandra Pieniążka.
 


Archiwum aktualności 
 

Dane Kontaktowe

 

  
Podstawowe Biuro Poselskie PSL
ul. Mickiewicza 33
60-837 Poznań
tel./fax (61) 847-43-70
Biuro Poselskie PSL w Pile
ul. 1-go Maja 14
64-920 Piła
tel. (67) 350-93-91
Biuro Poselskie PSL w Międzychodzie
ul. Słowackiego 9
64-400 Międzychód
tel. 605-408-299

Biuro Poselskie PSL w Szamotułach
ul. 3-go Maja 12
64-500 Szamotuły
tel. 785-836-496
Biuro Poselskie PSL w Złotowie
ul. Ptasia 5
77-400 Złotów
tel. 694-840-950
Biuro Poselskie PSL w Wągrowcu
ul. Kolejowa 21
62-100 Wągrowiec
tel. 608-485-943

Biuro Poselskie PSL w Grodzisku Wielkopolskim
ul. Mossego 9-11
62-065 Grodzisk Wielkopolski
tel. 606-819-620
Biuro Poselskie PSL
w Nowym Tomyślu
ul. Witosa 7
64-300 Nowy Tomyśl
tel. 606-672-756